Група для спільного вивчення Python в Україні. Як працювати в групі - читайте мануал (на англійській). Опис принципів нашої роботи тут. Група почне працювати 24 Квітня 2015. Стати учасником групи можна і після цього але прийдеться доганяти. Інша Група для "досвідчених" Вивчаємо Python. Рівень 2 Challenges View all 11 challenges
Прочитати та розібратися із особливостями мови програмування Python Можна почитати:
Ваші пропозиції в коментарях
Python є інтерпретатором. Треба зрозуміти чим інтерпретатор відрізняється він компілятора. Якщо ви ще це не знаєте то шукайте в мережі по ключових словах "что такое интерпретатор", "интерпретатор python что это", "интерпретатор и компилятор" Наприклад, тут є нормально описано. Якщо ви знаєте краще розжовування цього питання для початківцій то давайте ссилки в коментарях.
Одне із перших питань яке виникає у початківців це чому є 2 версії Пайтона і як обрати версію. Потрібно розібратись із цим та зрозуміти різницю. Прочитайте про цю різницю в приєднаній книзі або знайдіть в інтернеті. Також обговорювалося у форумі в групі. У звіті напишіть в чому саме різниця і яку версію ви будете використовувати
Потрібно настроїти локальну машину щоб була можливість запускати Python програми. Ми вирішили на форумі ставити версію 3. Python 3. Обговорення тут. Читайте статтю Установка в приєднаній книзі або шукайте інформацію в інтернеті. У форумі давайте обговоримо як це зробити для різних платформ. Результатом має бути запуск "Hello world!" програми. У звіті (Report) напишіть як у вас получилося та опишіть які проблеми були. Звіт можна відправити коли ви вказуєте що Challenge виконано (I completed!)
Встановити IDE. Потрібно вивчити та порівняти варіанти. В коментарях чи на форумі обговорюємо варіанти. Робіть самостійні дослідження варіантів і розказуйте ту про результати. У звіті (Report) напишіть яку ІДЕ ви встановили та опишіть які проблеми були. Звіт можна відправити коли ви вказуєте що Challenge виконано (I completed!)
Перші спроби виконувати із Python можна робити в командній строці в інтерактивному режимі. В статті "Интерактивный режим" описано як це робити. Також є в книгах. Дивіться Resources в групі. Наприклад глава "Использование командной строки интерпретатора" в приєднаній книзі
Коли ви вже маєте Python в себе на машині та встановили IDE (редактор коду) напишіть першу програму. Це може бути Hello world або щось трохи складніше. Читайте глава "Использование программных файлов" из приєднаної книги або "Начало работы. Программа Game Over" із Доусона. (там є готова програма яку можете запустити. Читайте про цю книгу в Resources)
На даному етапі навчання в групі нам потрібно визначити куда далі рухатися. Чи розжовувати найпростіші речі чи можна рухатися швидше. Потрібно визначити рівень учасників групи. Завдання. Програма Калькулятор Написати контрольну програму на Python. Програма запитує користувача 2 числа, а потім назву операції. Щось як "Введіть число №1", користувач вводить, "Введіть число №2", користувач вводить число, "Введіть оепарцію (plus,minus,multiply, divide)", користувач вводить одну із операцій. Тоді програма виконує відповідну операцію над двома числами та виводить результат. Має бути опрацювання помилок. Перевірка чи назва операції допустима. також звернути увагу на ділення на 0. Читаємо главу "Типы, переменные и основы ввода-вывода" в книзы Доусона (див Resources). Також можна прочитати глави "Основы" та "Операторы и выражения" в книзі AByteOfPython. Нормальний мануал є тут Свою програму опублікуйте у звіті. Залежно від того як буде виконано це завдання ми будемо думати як вчитися далі. Що потрібно знати щоб виконати це завдання:
Last reports
|